Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо віднесення до складу валових витрат, пов'язаних із придбанням авіаційних електронних квитків

Відповідно до норм Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" до переліку розрахункових документів віднесені касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, а також проїзні документи, які із змісту положень статті 9 цього Закону є бланками суворого обліку, порядок виготовлення яких затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 19.04.93 р. N 283 "Про встановлення порядку виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку".

Виходячи з того, що електронний авіаційний квиток не входить до переліку розрахункових або платіжних документів, встановлених законом, для правомірного віднесення до сум валових витрат, пов'язаних з його придбанням, платнику податку необхідно підтвердити зазначені витрати відповідними розрахунковими або платіжними документами, які б підтверджували здійснення розрахункової операції у готівковій чи безготівковій формі (платіжне доручення, розрахунковий чек, касовий чек, розрахункова квитанція, квитанція до прибуткового касового ордеру, виписка з карткового рахунку).

При цьому до звіту про використання коштів підзвітною особою, що була у відрядженні, відповідно до зазначеної Інструкції мають додаватися оригінали документів, які засвідчували б факти проїзду. Тобто у разі оформлення електронного авіаквитка підзвітна особа до авансового звіту, окрім розрахункових документів, має додати оригінали відривної частини посадкового талону пасажира.

(Лист МФУ «Щодо віднесення до складу валових витрат, пов'язаних із придбанням авіаційних електронних квитків» від 27.02.2009 р. N 31-20030-05-25/5540)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ