Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Використання засвідчених митними органами копій електронних вантажних митних декларацій

У зв'язку з численними питаннями, які виникають у територіальних управлінь Національного банку України, банків України та їх клієнтів стосовно зняття з контролю експортних, імпортних операцій резидентів згідно з Інструкцією про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями (далі - Інструкція) при оформленні товарів із застосуванням електронних вантажних митних декларацій (далі - ЕВМД) Національний банк України додатково до листа від 27.10.2011 N28-311/4438-12843 повідомляє таке.

Звертаємо увагу на те, що лист Національного банку України від 27.10.2011 N 28-311/4438-12843 "Про використання електронних вантажних митних декларацій" стосується тих випадків, коли клієнти надають уповноваженому банку для контролю копії ЕВМД на паперових носіях, які не засвідчені митними органами.

Разом із тим, відповідно до листа Державної митної служби України від 02.11.2011 N 11.1/2-12.2/14986-ЕП у разі надходження звернень відповідних осіб щодо зняття з контролю експортних (імпортних) операцій згідно з Інструкцією і проведення операцій з купівлі та обміну іноземної валюти відповідно до норм постанови Правління Національного банку України від 10.08.2005 N 281 "Про затвердження нормативно-правових актів Національного банку України" посадові особи митних органів мають забезпечити засвідчення копій ЕВМД на папері у порядку, встановленому пунктом 4 розділу VI Порядку здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, які декларуються з поданням вантажної митної декларації та документів контролю за переміщенням товарів (попереднього повідомлення та попередньої митної декларації) в електронному вигляді або в порядку, встановленому пунктом 7.4 розділу I Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації.

За наявності копії ЕВМД на папері, засвідченої належним чином митним органом, уповноважений банк знімає відповідну операцію клієнта з контролю згідно з абзацом другим пункту 1.12 розділу 1 Інструкції.
 
(Лист НБУ «Про використання засвідчених митними органами копій електронних вантажних митних декларацій»від 23.11.2011 р. N 28-311/5079-14132)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ