Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Проблемні питання виписки податкових накладних

1. Порядок нумерації податкових накладних встановлено за принципом повної чисельної послідовності натуральних чисел (1, 2, 3, 4 і т. д.) і не передбачає застосування інших принципів нумерації та кодування в порядковому номері податкової накладної додаткових відомостей щодо дати договору, його номера, іншої інформації про проведену операцію.

2. Щодо питання стосовно вказування у податковій накладній повної або скороченої назви, зазначеної у статутних документах юридичної особи, то така норма передбачена пп. "д" п. 201.1 ст. 201 ПКУ.

Аналогічна норма стосовно вказування повної або скороченої назви, зазначеної у статутних документах юридичної особи, була передбачена і Законом України "Про податок на додану вартість", який діяв до набрання ПКУ чинності. Таким чином, ця норма не є нововведенням.

3. Платник має право включити до податкового кредиту поточного звітного періоду суму ПДВ, зазначену в податковій накладній, виписаній у попередніх податкових періодах, але отриманій платником у поточному звітному періоді, за наявності документального підтвердження такого запізнення,а також за умови, що не минуло 365 календарних днів (60 календарних днів) з дня виписки податкової накладної.

4. Дописування чи виправлення даних податкової накладної вручну (кульковою, гелевою, чорнильною чи іншою ручкою) є неможливим, оскільки податкова накладна, як і будь-який інший звітний документ, складається одним із вибраних платником способів: друком або вручну.

Зазначене продиктоване необхідністю унеможливлення самостійного виправлення даних у податкових накладних продавцем або покупцем без повідомлення про це контрагента.

Рекомендації стосовно вирівнювання номера податкової накладної, індивідуального податкового номера покупця, номера договору по правому краю, як й інші, обумовлені тим, що відповідно до п. 201.10 ст. 201 ПКУ при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний надати покупцю податкову накладну після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з п. 5 постанови КМУ від 29.12.2010 р. N 1246 "Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних" продавець складає податкову накладну та/або розрахунок коригування у форматі (відповідно до стандарту), затвердженому ДПС, з використанням спеціалізованого програмного забезпечення.

Таким чином, параметри оформлення податкових накладних повинні відповідати програмному забезпеченню з метою сприйняття ним внесених даних та повинні бути уніфіковані для всіх накладних.

5. Що стосується зазначення адреси, то рекомендований у листі N 9497/7/16-1517 формат її написання відповідає міжнародно визнаному формату. Водночас для визнання податкового кредиту важливим є відповідність адреси, що вказана в податковій накладній, даним, що містяться в реєстраційних документах платника, а не порядок їх написання чи скорочення.Аналогічне стосується і формату написання телефонного номера.

Одночасно повідомляємо, що рекомендації стосовно використання основної печатки для скріплення податкових накладних доповнені рекомендаціями, наданими листом ДПАУ від 26.05.2011 р. N 14839/7/16-1517, яким було внесено відповідні зміни до п. 33 листа N 9497/7/16-1517,та відповідно до яких податкова накладна може скріплюватися печаткою "для податкових накладних".

(Лист ДПАУ «Щодо проблемних питань виписки податкових накладних» від 18.07.2011 р. N 12901/6/16-1115)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ