Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Облік вартості нематеріальних активів

Об'єктом права користування земельною ділянкою є право орендаря користуватися орендованою земельною ділянкою, яка взята у користування. Якщо витрати безпосередньо пов'язані з придбанням (оформленням) нематеріального активу (право користування земельною ділянкою) та доведенням його до стану, у якому він придатний для користування за призначенням, то вони відносяться до витрат, які формують первісну вартість нематеріального активу за умови документального підтвердження відповідних витрат (стаття 11 Положення).

Що стосується оренди земельної ділянки то згідно підпункту 14.1.136 Кодексу орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Відповідно до пп. 138.10.4 пункту 138.10 статті 138 Кодексу суми нарахованих податків та зборів, установлених Кодексом, враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування у складі інших витрат операційної діяльності, пов'язаних з господарською діяльністю.

Отже при обчисленні об'єкта оподаткування платник податку має право відносити до складу витрат витрати на орендну плату за земельні ділянки державної і комунальної власності за умови належного документального оформлення договору придбання землі або договору користування землі.

(Лист ДПАУ «Про надання консультацій [щодо обліку вартості нематеріальних активів]» від 27.04.2011 р. N 11964/7/15-0317)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ