Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Подання звітності фізичними особами - підприємцями, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований або єдиний податок)

Фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), річний звіт про нараховані та сплачені суми фіксованого розміру страхових внесків за формою згідно з додатком 26 до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, яка затверджена постановою Правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 N 21-1 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за N 64/8663 (далі - Інструкція), за 2008 рік не подають, оскільки фіксований розмір страхових внесків у зазначеному році законодавством не було встановлено.

Згідно з Указом Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" органи Державного казначейства України перераховують до Пенсійного фонду 42 відсотки від сум єдиного податку. Суми, які надходять до бюджету Фонду внаслідок зазначеного розподілу, зараховуються в рахунок сплати страхових внесків фізичною особою - підприємцем на підставі наданих платником копій платіжних доручень про сплату зазначеного податку.

Мінімальний страховий внесок визначається як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір страхового внеску, установленого законом. Так, у 2009 році мінімальний страховий внесок становить: за кожний місяць з 1 січня - 200,86 грн., з 1 квітня - 207,50 грн. з 1 липня - 209,16 грн., з 1 жовтня - 215,80 грн., з 1 грудня - 222,11 грн.

Таким чином, у разі, якщо частина єдиного (42 %) або фіксованого (10 %) податків, що спрямовується до Пенсійного фонду України, менша ніж мінімальний страховий внесок, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності для зарахування до страхового стажу відповідного періоду за бажанням можуть здійснити доплату до мінімального страхового внеску.

Доплата до мінімального страхового внеску за неповний місяць роботи здійснюється застрахованою особою за її бажанням за даними персоніфікованого обліку за підсумками року або при виході застрахованої особи на пенсію за місцем проживання. В інших випадках стаж обчислюється за формулою, визначеною пунктом 3 статті 24 Закону.

(Лист Пенсійного фонду України «Щодо подання звітності фізичними особами - підприємцями, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований або єдиний податок)» від 16.03.2009 р. N 4323/03-30)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ