Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо оформлення акта проведення камеральних перевірок з податку на прибуток підприємств

Відповідно до пп. 75.1.1 ст. 75 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні органу державної податкової служби виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків.

Камеральна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком (п. 76.1 ст. 76 Кодексу).

Під час перевірки з'ясовується питання порушення терміну подання звітності, правильність визначення об'єкта оподаткування та нарахованого грошового зобов'язання з податку на прибуток, а також несвоєчасної сплати визначеного платником податку грошового зобов'язання.

Вся податкова звітність з податку на прибуток повинна бути камерально перевірена до настання термінів подачі наступної за поданою звітністю.

Оформлення результатів камеральної перевірки здійснюється у відповідності до вимог п. 86.2 ст. 86 Кодексу. Тобто за результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації в органі державної податкової служби вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.

Отже, у випадку коли під час проведення камеральної перевірки встановлено факт порушення термінів подання податкової звітності з податку на прибуток, у формі акта заповнюється пункт 1 розділу "Перевіркою встановлено" з урахуванням положень листа ДПА України від 03.02.2011 р. N 2963/7/10-1017/302. Після набрання чинності розділу III Кодексу (з 01.04.2011 р.) у формі акта текст "На порушення пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України від 21.12.2000 р. N 2181 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", зі змінами та доповненнями, п. 16.4 ст. 16 Закону України від 28.12.94 р. N 334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств", зі змінами та доповненнями, платником податку на прибуток несвоєчасно подано:" замінити на текст такого змісту: "На порушення норм п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. N 2755-VI платником несвоєчасно подано:".

Якщо за даними камеральної перевірки результатів діяльності платника, заявлених у податкових деклараціях (уточнюючих розрахунках) з податку на прибуток, податковий орган визначає суму грошових зобов'язань або зменшує від'ємне значення об'єкта оподаткування податком на прибуток, у формі акта після заповнення загальної частини заповнюється пункт 2 розділу "Перевіркою встановлено".

У випадку якщо платник податку на прибуток порушує п. 57.1 ст. 57 Кодексу і погашає податкове зобов'язання, зазначене у поданій ним податковій декларації, після граничних термінів сплати, у формі акта заповнюється пункт 3 розділу "Перевіркою встановлено".

(Лист ДПАУ «Щодо оформлення акта проведення камеральних перевірок з податку на прибуток підприємств» від 27.04.2011 р. N 11920/7/15-0217)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ