Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Реєстрація особи як платника ПДВ

Після набраній чинності з 01.01.2011 Кодексом, питання, пов'язані ізреєстрацією особи як платника податку на додану вартість, регулюються статтями 180 - 183 розділу V Кодексу.

Відповідно до пункту 7.3 статті розділу I Кодексу будь-які питання щодо оподаткування регулюються Кодексом і не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів, що містять виключно положення щодо внесення змін до Кодексу та/або положення, які встановлюють відповідальність за порушення норм податкового законодавства.

Реєстрація особи як платника податку на додану вартість може здійснюватись як в обов'язковому порядку, так і за добровільним рішенням особи.

Статті 181 та 182 розділу V Кодексу визначають умови, за яких особи можуть або зобов'язані зареєструватись як платники податку на додану вартість.

Згідно із пунктом 182.1 статті 182 розділу V Кодексу добровільно зареєструватися як платник податку на додану вартість може лише та особа, яка провадить оподатковувані операції і відповідно до пункту 181.1 статті 181 розділу V Кодексу не є платником податку на додану вартість у зв'язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій є меншими від встановленої статтею 181 розділу V Кодексу суми (300 тис. грн.) та обсяги постачання товарів/послуг іншим платникам податку на додану вартість за останні12 календарних місяців сукупно становлять не менше 50 відсотків загального обсягу постачання.

Тобто, особа, обсяг постачання товарів/послуг якої не перевищує 300 тис. грн., може зареєструватись як платник податку на додану вартість задобровільним рішенням у разі, якщо така особа зареєстрована суб'єктом господарювання неменше 12 календарних місяців та має за останні 12 календарнихмісяців обсяг постачання товарів/послуг іншим платникам податку на додану вартість, що сукупно становить 50 і більше відсотків загального обсягу постачання.

Що стосується новоствореної особи як суб'єкта господарювання (зареєстрована суб'єктом господарювання менше 12 календарних місяців), то така особа не позбавлена права зареєструватись як платник податку на додану вартість при умові виконання вимог, визначених у пункті 181.1 статті 181 розділу V Кодексу.

(Лист ДПАУ «Щодо розгляду звернення» від 12.04.2011 р. N 7026/6/16-1415)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ