Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо застосування фінансових (штрафних) санкцій та накладення адміністративних стягнень

Щодо прийняття рішень про застосування фінансових (штрафних) санкцій при виявленні порушень, вчинених до 1 січня 2011 року, слід зазначити, що фінансові (штрафні) санкції застосовуються відповідно до законодавства, що діяло до 1 січня 2011 року. Рішення про застосування фінансових (штрафних) санкцій оформляються за формою, встановленою згідно з постановою правління Фонду від 19.01.2001 N 38 "Про затвердження Інструкції про порядок проведення ревізій та перевірок по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності" із зазначенням про необхідність сплати коштів у десятиденний термін відповідно до частини 3 статті 22 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001 р. N 2240 (далі - Закон N 2240).

Слід зазначити, що в актах ревізій страхувальників, у яких встановлені порушення за період до 01.01.2011, обов'язково зазначати про відповідальність страхувальників згідно зі статтею 30 Закону N 2240 в редакції до 01.01.2011, що передбачено абз. 6 п. 7 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону N 2464.

Адміністративні стягнення накладаються згідно зі статтями 1655 та 18823 Кодексу, із змінами та доповненнями, що набрали чинності з 1 січня 2011 року. У разі виявлення під час ревізії у страхувальника порушень, пов'язаних із ухиленням посадових осіб страхувальника від реєстрації як платника страхових внесків до Фонду, несвоєчасною, або неповною сплатою страхових внесків, адміністративні стягнення на посадових осіб страхувальника з 1 січня 2011 року не накладаються.

Враховуючи, що Кодексом не визначено форм, за якими необхідно оформляти протоколи про адміністративне правопорушення, постанови про накладення адміністративного стягнення, закриття адміністративної справи, рекомендуємо керуватися вимогами Кодексу, зокрема 256, 283 Кодексу, що регулюють ці питання.

(Лист Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності «Щодо застосування фінансових (штрафних) санкцій та накладення адміністративних стягнень» від 08.02.2011 р. N 01-16-211)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ