Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Про податок на додану вартість

Відповідно до пункту 202.1 статті 202 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) звітним (податковим) періодом для всіх платників податку на додану вартість є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених Кодексом, календарний квартал.

Квартальний податковий період відповідно до пункту 202.2 статті 202 Кодексу на період з 1 квітня 2011 року до 1 січня 2016 року можуть вибрати платники податку, які відповідно до підпункту "б" пункту 154.6 статті 154 Кодексу мають право на застосування нульової ставки податку на прибуток. Заява про вибір квартального податкового періоду подається податковому органу разом з декларацією за наслідками останнього податкового періоду календарного року, тобто, грудня 2011 року. При цьому квартальний податковий період починає застосовуватися з першого податкового періоду наступного календарного року (з I кварталу 2012 року).

Поряд з цим, відповідно до підрозділу 8 розділу XX Кодексу з 1 січня 2011 року до внесення змін до розділу XIV Кодексу оподаткування суб'єктів малого підприємництва здійснюється відповідно до Указу Президента України від 03.07.98 N 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (далі - Указ N 727).

Указом N 727 усім платникам єдиного податку, у тому числі й тим, які одночасно є платниками податку на додану вартість, встановлено квартальний податковий період подання звітності, у тому числі і з податку на додану вартість. При цьому Указом не передбачено такого податкового періоду як місяць.

Враховуючи норми Указу, платники податку на додану вартість, які є суб'єктами спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності та є платниками єдиного податку за ставкою 6 відсотків, подають податкові декларації щоквартально.

Заява про застосування квартального податкового періоду такими платниками не подається; з моменту переходу на загальну систему оподаткування застосовується місячний податковий період.

Для новозареєстрованих платників податку, незалежно від того, добровільною чи обов'язковою була їх реєстрація, можливості застосування квартального податкового періоду Кодексом не передбачено.

Таким чином, в 2011 році право на щоквартальне подання податкової звітності з податку на додану вартість зберігається лише за платниками єдиного податку, які сплачують єдиний податок за ставкою 6 відсотків і є зареєстрованими платниками податку на додану вартість. Всі інші платники податку на додану вартість подають податкову звітність з податку на додану вартість щомісячно.

(Лист ДПАУ «Про податок на додану вартість» від 24.01.2011 р. N 1705/7/16-1517)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ