Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Надання роз'яснення про порядок оподаткування операцій з надання на платній основі права користування власними знаками для товарів та послуг іншим особам

Якщо ліцензіар володіє правом інтелектуальної власності на об'єкт інтелектуальної власності, яке засвідчується відповідним чином, та реалізує своє майнове право інтелектуальної власності на такий об'єкт інтелектуальної власності шляхом надання ліцензіату права на використання цього об'єкта, при цьому ліцензійним договором не передбачено умови, які б надавали право користувачу об'єкта інтелектуальної власності продавати, передавати або відчужувати зазначений об'єкт, то платежі за таким ліцензійним договором, що передбачає надання на термін дії ліцензійного договору ліцензіату ексклюзивного (виключного) права використовувати належний ліцензіару знак для товарів (у тому числі права, визначені частиною четвертою ст. 1108 ЦКУ), без права ліцензіата продати або відчужити іншим способом сам об'єкт інтелектуальної власності, повністю відповідають поняттю "роялті", визначеному п. 1.30 ст. 1 Закону.

Що стосується податкового обліку роялті, то отримання роялті збільшує суму валового доходу підприємства-отримувача на підставі пп. 4.1.4 ст. 4 Закону про прибуток, та у разі коли сплата цих платежів пов'язана з веденням господарської діяльності користувача об'єкта інтелектуальної власності (ліцензіата), вони включаються до складу валових витрат на підставі пп. 5.4.2 ст. 5 Закону про прибуток.

Відповідно до пп. "в" п. 13.1 ст. 13 Закону про прибуток доходи у вигляді роялті, отримані нерезидентом з джерелом їх походження з України від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в гривнях), оподатковуються в порядку і за ставками, визначеними цією статтею.

(Лист ДПАУ «Щодо надання роз'яснення про порядок оподаткування операцій з надання на платній основі права користування власними знаками для товарів та послуг іншим особам» від 07.10.2009 р. N 10095/6/16-1515-26)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ