Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Відображення в декларації з ПДВ неоподатковуваних операцій повернення товарів або передоплати

Враховуючи те, що при поверненні товарів (чи передоплати за товари, послуги), операції з поставки яких не є об'єктом оподаткування ПДВ, розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної не складається, рядки 8 та 16 податкової декларації не заповнюються, а тому відобразити операції з повернення зазначених товарів (чи передоплати за такі товари, послуги) можна шляхом подання уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ (додаток 5 до Порядку заповнення та подання податкової декларації з ПДВ). При цьому у рядках 2.1 та 3.1 зазначаються коди рядків декларації, які повинні бути відкориговані, і відповідно заповнюються рядки 2.2 та 3.2 уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ (рядки 2.3 та 3.3 не заповнюються).

Що стосується коригування обсягів придбаних з ПДВ товарів (робіт, послуг, об'єктів основних фондів), що використовуються в операціях, які не підлягають оподаткуванню ПДВ (рядок 10.2 декларації), то слід зазначити наступне.

При придбанні з ПДВ товарів (робіт, послуг, об'єктів основних фондів), що використовуються в операціях, які не підлягають оподаткуванню ПДВ, право на податковий кредит, відповідно до останнього абзацу підпункту 7.4.1 пункту 7.4 статті 7 Закону, не виникає. При цьому зазначені операції відображаються у рядку 10.2 розділу II податкової декларації з ПДВ.

При коригуванні обсягів придбаних з ПДВ товарів (робіт, послуг, об'єктів основних фондів), що використовуються в операціях, які не підлягають оподаткуванню ПДВ, податковий кредит покупця не коригується у зв'язку з його відсутністю, а обсяги, які підлягають відповідному коригуванню, відображаються в уточнюючому розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ.

Коригування податкових зобов'язань постачальника таких товарів (робіт, послуг, об'єктів основних фондів) відбувається у загальновстановленому порядку.

(Лист ДПАУ «Про відображення в декларації з ПДВ неоподатковуваних операцій повернення товарів або передоплати» від 06.10.2010 р. N 12659/5/16-1516)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ