Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування

Законом України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (за текстом – Закон № 2464-VI) запроваджено сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (за текстом – єдиний внесок).

Закон вступає в дію з 01.01.2011 р., окрім деяких пунктів (про введення посвідчення застрахованої особи), які вступають в дію з 01.01.2014 р.

З дня набрання чинності Закону № 2464-VI платники страхових внесків в Пенсійний фонд України, Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття вважаютьсяплатниками єдиного внеску. Перереєстрація платників страхових внесківта застрахованих осіб не відбувається.

Введенняєдиного внеску насамперед полегшує подання звітності платниками. Якщо на сьогодні звіти подаються до чотирьох фондів соціального страхування, то із запровадженням єдиного внеску звітність подаватиметься лише до органів Пенсійного фонду України, оскільки саме цей фонд буде адмініструвати єдиний внесок.

Слід зазначити, що із запровадженням єдиного внеску навантаження на роботодавця та найманих працівників не зміниться.

На сьогодні утримання із заробітної плати працівників становлять 3,6 % (2 % – до Пенсійного фонду, 0,6 % – до Фонду соціального страхування на випадок безробіття, 1,0 % – до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності). Згідно із Законом № 2464-VI розмір єдиного внеску із заробітної плати найманих працівників збережеться в цих межах.

Для роботодавців розмір єдиного внеску коливається залежно від виду діяльності і визначається за класами професійного ризику виробництва. Таких класів – 67. Перший клас ризику має відрахування на суму 36,76 %, останній – 49,7 %. У разі якщо підприємство (установа, організація) проводить діяльність за кількома напрямами, то клас професійного ризику визначається за основним видом економічної діяльності. Згідно з цим класом буде визначено відсоток нарахувань на фонд оплати праці, який має сплатити роботодавець. Наприклад, для підприємства, який має 5 клас професійного ризику виробництва, розмір єдиного внеску становитиме 36,8 %, для бюджетних установ – 36,3 %, для платників, які уклали з працівниками договори цивільно-правового характеру – 34,7 %.

Роботодавці, які виплачують допомогу по тимчасовій непрацездатності, сплачуватимуть єдиний внесок у розмірі 33,2 % оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Нараховані за відповідний звітний місяць суми єдиного внеску сплачуватимуться платниками не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним місяцем, незалежно від виплати заробітної плати та інших видів виплат, на суми яких нараховується єдиний внесок.

Пенсійний фонд України вестиме державний реєстр страхувальників та застрахованих осіб.

Слід зазначити, що з дня набрання чинності Законом № 2464-VI суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування, нараховуватимуть, обчислюватимуть та сплачуватимуть єдиний внесок відповідно до цього Закону. Зазначена категорія платників самостійно визначатиме для себе та членів своєї сім'ї, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, розмір єдиного внеску, який не може бути менше мінімального страхового внеску за кожну особу на місяць та не більше максимального розміру бази нарахування єдиного внеску, встановленого Законом № 2464-VI на місяць.

(Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року N 2464-VI)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ