Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ



  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА Аудит



Аудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо порядку віднесення до складу валових доходів та валових витрат зобов'язань при здійсненні операцій з продажу або придбання права вимоги

З метою врегулювання порядку віднесення до складу валових доходів та валових витрат зобов'язань при здійсненні операцій з продажу або придбання права вимоги пп. 7.9.7 ст. 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" встановлено, що платник податку веде облік фінансових результатів операцій від проведення операцій з продажу (передачі) або придбання права вимоги зобов'язань у грошовій формі за поставлені товари, виконані роботи чи надані послуги третьої особи, зобов'язань за фінансовими кредитами, а також за іншими цивільно-правовими договорами.

При першому відступленні зобов'язань валові витрати, здійснені платником податку - першим кредитором, визначаються в розмірі договірної (контрактної) вартості товарів, робіт, послуг, за якими виникла заборгованість, за фінансовими кредитами - у розмірі фактичної заборгованості за основним боргом, процентами та іншими платежами за договором за умови, що такі проценти та платежі були включені до складу валового доходу в попередніх податкових періодах відповідно до вимог цього Закону, а за іншими цивільно-правовими договорами - у розмірі фактичної заборгованості, що відступається.

Щодо валових доходів, то до їх складу включається сума коштів або вартість інших активів, отримана платником податку - першим кредитором від такого відступлення, а також сума його заборгованості, яка погашається, за умови, що така заборгованість була включена до складу валових витрат згідно з вимогами цього Закону.

Отже, первісний кредитор має право врахувати в податковому обліку фінансовий результат від продажу права вимоги зобов'язань за фінансовими кредитами в момент отримання коштів від відступлення права вимоги наступному кредитору.

Якщо борг погашається частками, врахування від'ємного значення первісним кредитором здійснюється у разі отримання суми за договором в повному обсязі, тобто в момент, коли до наступного кредитора перейшли усі ризики, пов'язані з відступленим кредитним договором.

(Лист ДПАУ «Щодо порядку віднесення до складу валових доходів та валових витрат зобов'язань при здійсненні операцій з продажу або придбання права вимоги» від 12.07.2010 р. N 13733/7/15-0517)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины




Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ