Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо визначення фінансового результату операцій з інвестиційними активами

Державна податкова адміністрація України, керуючись Законом України "Про інформацію", розглянула <...> запит <...> щодо визначення фінансового результату операцій з інвестиційними активами, якщо фізична особа здійснює розрахунок за придбані цінні папери векселем придбаним (переданим, виданим), який не був погашений, і повідомляє.

Згідно із підпунктом 4.2.13 пункту 4.2 статті 4 Закону України від 22.05.2003 р. N 889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб" (далі - Закон N 889) до складу загального місячного оподатковуваного доходу включається, зокрема, інвестиційний прибуток від здійснення платником податку операцій з цінними паперами, крім доходу від операцій, зазначених у підпунктах 4.3.3 та 4.3.17 статті 4 вищевказаного Закону.

Порядок оподаткування інвестиційного прибутку регламентується пунктом 9.6 статті 9 Закону N 889. Так, підпунктом 9.6.6 пункту 9.6 статті 9 вищевказаного Закону встановлено, що до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку включається позитивне значення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами за наслідками такого звітного року, який оподатковується за ставкою, встановленою пунктом 7.1 статті 7 Закону N 889.

Загальний фінансовий результат операцій з інвестиційними активами визначається як сума інвестиційних прибутків, отриманих платником податку протягом звітного року, зменшена на суму інвестиційних збитків, понесених платником податку протягом такого року.

Відповідно до частини першої підпункту 9.6.2 пункту 9.6 статті 9 Закону N 889 інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу, та його вартістю, що розраховується виходячи з суми витрат, понесених у зв'язку з придбанням такого активу.

Щодо визначення економічної сутності терміна "витрати", то відповідно до пп. 7.6.3 п. 7.6 ст. 7 Закону України від 28.12.94 р. N 334 "Про оподаткування прибутку підприємств" під терміном "витрати", понесені (нараховані) платником податку у зв'язку із придбанням цінних паперів і деривативів, слід розуміти суму коштів або вартість майна, сплачену (нараховану) платником податку продавцю цінних паперів та деривативів як компенсація їх вартості.

(Лист ДПАУ «Щодо визначення фінансового результату операцій з інвестиційними активами» від 08.06.2010 р. N 11111/7/17-0717)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ