Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо ліцензійних карток та дорожніх листів при вантажних автоперевезеннях

Стосовно наявності у водіїв, які є фізичними особами - підприємцями, дорожнього листа під час надання послуг з перевезення вантажів повідомляємо, що відповідно до статті 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є:

для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

Статтею 2 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначено, що законодавство про автомобільний транспорт складається із цього Закону, законів України "Про транспорт", "Про дорожній рух", чинних міжнародних договорів та інших нормативно-правових актів у сфері автомобільних перевезень.

Таким чином дорожній лист у водіїв, які є фізичними особами - підприємцями та надають послуги з перевезення вантажів, є іншим документом, передбаченим законодавством, а саме: статтею 16 Закону України "Про дорожній рух", відповідно до якої водій зобов'язаний мати при собі та передавати для перевірки дорожні (маршрутні) листи і документи на вантаж, що перевозиться (крім власників транспортних засобів, які використовують їх в індивідуальних некомерційних цілях).

Одночасно повідомляємо, що статтею 229 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - Кодекс) визначено, що від імені органу автомобільного транспорту розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право посадові особи Державного департаменту автомобільного транспорту, автотранспортних управлінь Міністерства транспорту України в Автономній Республіці Крим та областях.

На сьогоднішній день Державний департамент автомобільного транспорту, автотранспортні управління Міністерства транспорту України в Автономній Республіці Крим та областях позбавлені контрольних функцій і припинили своє існування.

(Лист Головної державної інспекції на автомобільному транспорті «Щодо ліцензійних карток та дорожніх листів при вантажних автоперевезеннях» від 06.05.2010 р. N 41/1-9-К-69)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ