Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо застосування норм міжнародних договорів

Відповідно до п. 13.5 ст. 13 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 28.12.94 р. N 334/94-ВР (далі - Закон) сума фрахту, що сплачується резидентом нерезиденту за договорами фрахту, оподатковується за ставкою 6 відсотків у джерела виплати таких доходів за рахунок цих доходів.

 

Оподаткування доходів резидентів України/Австрії регулюється Конвенцією між Урядом України і Урядом Республіки Австрія про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і на майно (далі - Конвенція).

Відповідно до п. 1 статті 8 Конвенції прибутки, одержані резидентом Договірної Держави від експлуатації морських, річкових або повітряних суден у міжнародних перевезеннях, будуть оподатковуватись лише в цій Державі.

Згадані прибутки складаються в основному з прибутку, отриманого підприємством від перевезення пасажирів або вантажів. Однак з огляду

на розвиток морського, річкового та повітряного транспорту згадане визначення охоплює також інші категорії прибутку, а саме, ті, що за своїм характером тісно пов'язані з прибутком, отриманим безпосередньо від перевезень.

Зокрема, положення п. 1 статті 8 Конвенції охоплює також прибуток від:

• оренди морських або повітряних суден з екіпажем;

• продаж пасажирських квитків від імені інших підприємств;

• експлуатацію автобусної лінії, що зв'язує місто з аеропортом;

• реклама та комерційна пропаганда;

• перевезення товарів автотранспортом між складами і портом чи аеродромом.

 

Для цілей п. 1 статті 8 Конвенції входять не виключно a) дохід від здавання в оренду морських або повітряних суден без екіпажу; b) прибутки від використання, утримання або здавання в оренду контейнерів (включаючи трейлери і супутнє устаткування для транспортування контейнерів), використовуваних для транспортування товарів чи виробів, якщо така оренда або таке використання, утримання або оренда, залежно від випадку, є побічними стосовно експлуатації морського або повітряного судна у міжнародних перевезеннях.

 

(Лист ДПАУ «Щодо застосування норм міжнародних договорів» від 12.05.2010 р. N 9211/7/22-5017)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ