Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Судова практика про повернення з державного бюджету сум ПДВ

Вантажна митна декларація відповідає вимогам пункту 1.11 статті 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 N 2181-III (далі - Закон 2181) та для його цілей є податковою декларацією.

Згідно із підпунктом 7.3.6 пункту 7.3 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" датою виникнення податкових зобов'язань при імпорті є дата подання митної декларації із зазначенням у ній суми податку, що підлягає сплаті.

Відповідно до п. 4.1.1 статті 4 Закону 2181 платник податків самостійно нараховує суму податкового зобов'язання, крім випадків, передбачених підпунктом "г" п. 4.2.2 п. 4.2, а також п. 4.3 цієї статті.

Пункт 5.1 ст. 5 Закону 2181 містить норму про те, що податкове зобов'язання, самостійно узгоджене платником податків, не може бути оскаржено платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у подальшому платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться в раніше поданій декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

При цьому, відповідно до підпункту 7.2.7 пункту 7.2 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" у разі імпорту товарів на митну територію України вантажна митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, є документом, що посвідчує право на отримання податкового кредиту та подальшого отримання бюджетного відшкодування податку.

Таким чином, спроба суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності у судовому порядку стягнути сплачені ними суми податку на додану вартість є фактично спробою отримати подвійне відшкодування ПДВ з Державного бюджету України.

Вказана правова позиція підтримана Вищим адміністративним судом України в ухвалі від 03.07.2008 у справі за позовом ТОВ Авіакомпанія "Ветеран" до Кримської митниці.

(Лист Державної митної служби України «Щодо судової практики про повернення з державного бюджету сум ПДВ» від 13.04.2010 р. N 11/4-10.21/3251-ЕП)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ