Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Оподаткування доходів у вигляді страхового відшкодування

Відповідно до пункту 15.1 статті 15 Закону N 889 якщо платник податку втрачає належний йому на правах власності застрахований об'єкт майна внаслідок його викрадення, зруйнування чи визнання непридатним для використання за наявності обставин непереборної сили, чи внаслідок його змушеної заміни з інших підстав, то такий платник податку при отриманні суми страхового відшкодування зобов'язаний витратити її на відновлення такого майна чи придбання нового майна, аналогічного втраченому, на його заміну.

При цьому для рухомого майна така заміна (відновлення) має бути здійсненою до кінця календарного року, наступного за роком, у якому відбулася така страхова подія.

Порядок застосування, зокрема, підпункту 4.3.32 пункту 4.3 статті 4 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" щодо страхових виплат, страхових відшкодувань, викупних сум та пенсійних виплат, отримуваних платником податку за договорами страхування, недержавного пенсійного забезпечення та пенсійного вкладу (далі - Порядок) затверджено розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 18.11.2003 р. N 126 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 08.01.2004 р. за N 1/8600.

Враховуючи вищенаведене, якщо виплата страхового відшкодування платнику податку з доходу фізичних осіб - страхувальнику здійснюється у разі настання страхового випадку з додержанням вимог підпункту 4.3.32 пункту 4.3 статті 4 Закону N 889 та Порядку, то вона не включається до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку).

В інших випадках, в тому числі такому, що наведений в листі, сума страхового відшкодування розглядається як дохід платника податку і підлягає оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб. При цьому податковий агент повинен утримати з такої виплати податок за ставкою, встановленою пунктом 7.1 статті 7 Закону N 889, тобто 15 %, перерахувати утриманий податок до бюджету в порядку, встановленому статтею 8 та статтею 16 Закону, а також відобразити відомості про виплачений дохід у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за формою N 1ДФ, який затверджено наказом Державної податкової адміністрації України від 29.09.2003 р. N 451.

(Лист ДПАУ «Про розгляд листа [щодо оподаткування доходів у вигляді страхового відшкодування]» від 27.10.2009 р. N 23562/7/17-0717)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ