Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо перенесення термінів сплати частки розстроченої (відстроченої) суми в межах граничних строків сплати таких сум у разі виникнення тимчасових фінансових або інших ускладнень

Згідно з п. 4.11 Порядку розстрочення та відстрочення податкових зобов'язань платників податків, затвердженого наказом ДПАУ від 18.09.2001 р. N 378, у період дії розстрочення платник має право порушувати перед органом ДПС питання про перенесення термінів сплати частки розстроченої (відстроченої) суми в межах граничних строків сплати таких сум у разі виникнення тимчасових фінансових або інших ускладнень з незалежних від нього причин.

У цьому разі платник подає заяву про перенесення термінів погашення платежу до органу ДПС, з яким укладено договір про розстрочення, яка розглядається керівництвом.

Рішення про перенесення раніше визначених термінів сплати розстрочених сум може бути прийнято тільки за умови погодження вказаного питання з органом ДПС, який приймав рішення про розстрочення (відстрочення). При цьому орган ДПС, який укладав договір про розстрочення, вносить до нього відповідні зміни та доповнення, які заносяться в журнал та картку особового рахунку платника.

З метою впорядкування питання визначення нових термінів сплати за вже діючими розстрочками, а також уникнення спорів з цього приводу між платниками податків та податковими органами, ДПАУ зобов'язує до пункту 6.4 "Особливі умови" договорів про розстрочення в обов'язковому порядку вносити таке положення:

- для розстрочок на суму до 30 тис. грн., які надаються ДПІ районного рівня:

"В разі перенесення термінів сплати розстроченої суми ДПІ має право визначати нові терміни сплати цих сум як за заявою платника, так і самостійно, а також змінювати самостійно визначені нові терміни сплати в межах дії даної розстрочки.";

- для розстрочок на суму від 30 тис. грн. до 3 млн. грн., які надаються регіональними ДПА, та на суму більше 3 млн. грн., які надаються ДПАУ:

"В разі перенесення термінів сплати розстроченої суми ДПІ має право визначати нові терміни сплати цих сум як за заявою платника, так і самостійно за погодженням з (назва податкового органу вищого рівня, який приймав рішення про розстрочення), а також змінювати самостійно визначені за погодженням з (назва податкового органу вищого рівня, який приймав рішення про розстрочення) нові терміни сплати в межах дії даної розстрочки.".

(Лист ДПАУ «Щодо перенесення термінів сплати частки розстроченої (відстроченої) суми в межах граничних строків сплати таких сум у разі виникнення тимчасових фінансових або інших ускладнень» від 26.10.2009 р. N 23424/7/24-0417)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ