Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Визначення об'єкта оподаткування податком на додану вартість при отриманні резидентом - платником податку на додану вартість від нерезидента послуг по користуванню офісним приміщенням, яке знаходиться за межами митної території України

Визначення місця поставки здійснюється за правилами, викладеними у пункті 6.5 статті 6 Закону.

Відповідно до загального правила визначення місця поставки послуг, встановленого підпунктом "а" пункту 6.5 статті 6 Закону, місцем поставки послуг вважається місце, де особа, яка надає послугу, зареєстрована платником цього податку, а у разі якщо така послуга надається нерезидентом - місце розташування його представництва, а за відсутності такого - місце розташування резидента, який виконує агентські (представницькі) дії від імені такого нерезидента, а за відсутності такого - місце фактичного розташування покупця (отримувача), який у цьому випадку виступає податковим агентом такого нерезидента.

Згідно з підпунктом "г" пункту 10.1 статті 10 Закону при наданні послуг нерезидентом особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) податку до бюджету, є його постійне представництво, а при відсутності такого - особа, яка отримує такі послуги, якщо місце надання таких послуг знаходиться на митній території України.

Враховуючи зазначені норми законодавства, визначальною умовою для визначення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з надання послуг є місце їх фактичного здійснення (за винятком тих операцій, за якими встановлено окремий порядок оподаткування).

Враховуючи викладене, послуги по користуванню офісним приміщенням, які надаються нерезидентом за межами митної території України (офісне приміщення знаходиться на території іншої країни), не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість.

(Лист ДПАУ «Щодо визначення об'єкта оподаткування податком на додану вартість при отриманні резидентом - платником податку на додану вартість від нерезидента послуг по користуванню офісним приміщенням, яке знаходиться за межами митної території України» від 23.10.2009 р. N 10887/6/16-1515-26)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ