Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо сплати страхових внесків із сум винагород за надані послуги, які виплачує адвокату підприємство згідно з цивільно-правовим договором

Відповідно до пункту 1 статті 11 Закону особи, які виконують роботи на підприємствах, в установах, організаціях чи у фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру, підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, тобто є застрахованими особами.

Роботодавці є страхувальниками для вищезазначених застрахованих осіб і відповідно - платниками страхових внесків до Пенсійного фонду.

Водночас відповідно до статті 19 Закону винагороди фізичним особам за надання послуг за угодами цивільно-правового характеру визначені об'єктом для нарахування страхових внесків.

Нарахування страхових внесків у розмірі 33,2 % та 2 % на суми винагород за надання послуг не суперечить нормам чинного законодавства.

Ненарахування страхових внесків у розмірі 33,2 % та 2 % на суми винагород за надання послуг за договорами цивільно-правового характеру не тягне за собою відповідальності, встановленої пунктами 3 та 4 частини 9 статті 106 Закону.

У разі нарахування та сплати страхових внесків з сум винагород за надані послуги вони враховуються в системі персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб відповідно до Порядку формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 10.06.2004 р. N 7-6, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.08.2004 р. за N 1000/9599.

(Лист ПФ «Щодо сплати страхових внесків із сум винагород за надані послуги, які виплачує адвокату підприємство згідно з цивільно-правовим договором» від 09.10.2009 р. N 18950/03-30)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ