Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Надання роз'яснень щодо постанови від 21.05.2009 N 502 "Про тимчасові обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період до 31.12.2010 року"

В зв'язку з прийняття Кабінетом Міністрів України постанови від 21.05.2009 N 502 "Про тимчасові обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період до 31.12.2010 року" Державна митна служба України повідомляє.

Як контролюючі органи, митні органи мають право здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), які віднесені до їх компетенції, шляхом проведення камеральних перевірок відомостей, заявлених у митних деклараціях, та документальних перевірок діяльності суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності.

Таким чином, призупинення проведення органами державного нагляду (контролю) планових перевірок не розповсюджується на здійснення митними органами планових заходів контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів).

Крім того, абзацом другим пункту першого постанови передбачається органам державного нагляду (контролю) до 31 грудня 2010 року:

установити обмеження щодо проведення позапланових перевірок суб'єктів господарювання, крім перевірок, що проводяться за зверненнями фізичних і юридичних осіб про порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства або за поданням суб'єктом господарювання до відповідного органу письмової заяви про проведення перевірки за його бажанням.

З огляду на викладене вище, Держмитслужба України зобов'язує митні органи встановити обмеження щодо проведення позапланових перевірок суб'єктів господарювання, а саме здійснювати контрольно-перевірочні заходи виключно в разі виявлення фактів, що свідчать про порушення підприємством вимог законодавства з питань митної справи, та в разі виникнення потреби у перевірці відомостей, що надійшли від особи, яка перебувала у правових відносинах з підприємством, якщо підприємство не надасть протягом трьох робочих днів пояснення та документальні підтвердження на письмовий запит митного органу як це передбачено абз. 2 та абз. 5 п. 4 Порядку проведення митними органами на підприємствах перевірок системи звітності та обліку товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2004 N 1730.

(Лист Державної митної служби України «Щодо надання роз'яснень [щодо постанови від 21.05.2009 N 502 "Про тимчасові обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період до 31.12.2010 року"]» від 19.06.2009 р. N 11/9-10.27/5861-ЕП)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ