Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Оподаткування доходів резидентів

Згідно із Законом України від 22.05.2003 N 889 "Про податок з доходів фізичних осіб" звітним податковим періодом для фізичних осіб визначено календарний рік, тому повідомлення (довідка) про самостійне визначення іноземцем чи особою без громадянства статусу резидента України, що видається за процедурою, встановленою наказом Державної податкової адміністрації України від 05.10.2004 N 581 "Про затвердження примірної форми Заяви фізичної особи - іноземця про самостійне визначення резидентського статусу та Повідомлення працедавця про самостійне визначення фізичною особою - іноземцем резидентського статусу" (далі - Повідомлення) може видаватися тільки в межах податкового (календарного) року.

З податкового періоду (місяця), в якому видане таке Повідомлення, працедавець має право оподатковувати виплачувані іноземцю доходи за правилами та ставками, передбаченими Законом N 889 для оподаткування доходів резидентів. У податкових періодах (місяцях), що передують видачі такого Повідомлення у звітному податковому році, будь-які доходи іноземця, виплачувані з джерел походження з України, підлягають оподаткуванню за ставкою п. 7.3 ст. 7 Закону (за винятком доходів, визначених у пп. 9.11.3 п. 9.11 ст. 9 Закону N 889).

Законом N 889 проведення річних перерахунків податку з сум нарахованого (виплаченого) доходу платника податку передбачено лише у випадку перерахунку сум доходів та сум наданих платнику податку податкових соціальних пільг працедавцем (пп. 6.5.2 п. 6.5 ст. 6 Закону N 889).

(Лист ДПАУ «Про розгляд листа [щодо оподаткування доходів резидентів]» від 04.11.2009 р. N 24216/7/17-0717)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ