Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Оподаткування своєчасно не повернутих надміру витрачених інвалютних коштів, виданих на відрядження

Якщо на відрядження за кордон суму авансу працівнику було видано у валюті та по закінченні відрядження він вчасно відзвітувався та повернув використаний понад норми залишок авансу у тій же самій валюті, то незалежно від коливань курсу цієї валюти по відношенню до гривні протягом терміну відрядження, об'єкта оподаткування в такого платника податку не виникає.

Якщо платник податку не повертає протягом звітного місяця суму надміру витрачених коштів, наданих йому на відрядження у валюті, то відповідно до пп. 9.10.3 Закону [Закон України "Про податок з доходів фізичних осіб"] така сума перевищення підлягає оподаткуванню за правилами, встановленими підпунктом 9.10.1 Закону, та платник податку сплачує штраф, встановлений абзацом першим цього підпункту.

Саме до таких надміру витрачених та неповернутих у встановлений термін сум валютних коштів, виданих платнику податку на відрядження, слід застосовувати норму п. 3.3 ст. 3 Закону, згідно із якою при нарахуванні доходів в іноземній валюті така вартість перераховується у гривні за валютним (обмінним) курсом Національного банку України, діючим на момент одержання таких доходів.

(Лист ДПАУ «Про оподаткування своєчасно не повернутих надміру витрачених інвалютних коштів, виданих на відрядження» від 16.09.2009 р. N 11200/5/17-0716)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ