Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо податкових наслідків спливу строку позовної давності кредиторки перед нерезидентом для юрособи-платника єдиного податку

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації від 12.12.2018 р. № 5209/ІПК/26-15-12-04-18 надав роз’яснення чи включати юрособі-платнику єдиного податку третьої групи в дохід кредиторку перед нерезидентом за якою минув строк позовної давності.

Так, юрособа-платник єдиного податку третьої групи за ставкою 5% отримало послуги по розміщенню туристів від нерезидента за кордоном, при цьому не виконало свої зобов’язання по оплаті послуг. В результаті виникла кредиторська заборгованість, за якою минув строк позовної давності, та вимоги щодо її погашення нерезидентом не висуваються. З цим питанням юрособа звернулась до ДФС з відповідним запитом. Податківці повідомили, що до суми доходу платника єдиного податку третьої групи, який є платником ПДВ за звітний період також включається сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

Оскільки юрособи - платники єдиного податку ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат, то слід мати на увазі що дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов'язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена. Доходом визнається сума зобов'язання, яке не підлягає погашенню (п.п. 5 та 15 П(С)БО 15 «Дохід»).

Водночас, п. 5 П(С)БО «Зобов'язання», визначено, що зобов'язання визнається, якщо його оцінка може бути достовірно визначена та існує ймовірність зменшення економічних вигод у майбутньому внаслідок його погашення. Якщо на дату балансу раніше визнане зобов'язання не підлягає погашенню, то його сума включається до складу доходу звітного періоду.

Отже, в дохід платника єдиного податку, який не є платником ПДВ, включаються суми кредиторської заборгованості, за якими минув строк позовної давності. При цьому слід зазначити, що відповідно до абз. 3 п. 291.4 ПКУ для платників єдиного податку третьої групи – юридичних осіб встановлено обмеження річного обсягу доходу у розмірі 5 млн. грн.

(Індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 12.12.2018 р. № 5209/ІПК/26-15-12-04-18)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ