Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо особливостей складання податкових накладних за операціями з реалізації подарункових карт та здійснення оплати ними

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації від 27.06.2018 р. N 2869/6/99-99-15-03-02-15/ІПК надала роз’яснення щодо особливостей складання підприємством роздрібної торгівлі податкових накладних за операціями з реалізації подарункових карток та розрахунків коригування до податкових накладних у разі оплати такими картками продукції/послуг.

Так, у разі реалізації платником податку подарункової картки податкові зобов'язання з ПДВ визначаються на дату сплати коштів за таку подарункову картку ("перша подія"). Обмін такої картки на товари/послуги для цілей оподаткування ПДВ буде "другою подією", яка не зумовлює податкових наслідків в частині визначення податкових зобов'язань з ПДВ.

При цьому з огляду на те, що подарункові картки можуть бути виготовлені, зокрема, з паперу або пластику та містити магнітну полосу, то у податковій накладній, складеній на дату реалізації такої картки ("перша подія"), зазначається код згідно з УКТ ЗЕД та номенклатура подарункової картки.

Слід враховувати, що на дату фактичного отримання продукції або послуг в обмін на подарункову картку ("друга подія") номенклатура та код товару згідно з УКТ ЗЕД, зазначені у податковій накладній, виправляються шляхом складання постачальником товарів/послуг розрахунка коригування до такої податкової накладної, в якому:

- зі знаком "-" зазначаються показники щодо номенклатури та коду згідно з УКТ ЗЕД подарункової картки. При цьому у графі 1 такого розрахунка коригування в обов'язковому порядку вказується N за порядком рядка податкової накладної, що коригується (номенклатура якого анулюється);

- зі знаком "+" в окремих рядках зазначаються показники номенклатури товарів/послуг, що додаються (нові товарні позиції) товарів/послуг, які фактично придбаваються за рахунок такої картки. У графі 1 розрахунка коригування таким новим товарним позиціям присвоюються нові чергові порядкові номери рядків, яких не було в податковій накладній, що коригується.

При цьому у розрахунку коригування зазначається причина коригування - "Зміна номенклатури".

(Індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 27.06.2018 р. N 2869/6/99-99-15-03-02-15/ІПК «Про оподаткування ПДВ»)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ