Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо питань з оподаткування операцій пов’язаних з комерційною таємницею

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації від 01.06.2018 р. N 2436/6/99-99-15-02-02-15/ІПК надала роз’яснення щодо оподаткування операцій пов’язаних з комерційною таємницею.

Відповідно до статті 418, 420 ЦКУ право інтелектуальної власності - це право особи на результат інтелектуальної, творчої діяльності або на інший об'єкт права інтелектуальної власності, визначений ЦКУ та іншим законом. Право інтелектуальної власності становлять особисті немайнові права інтелектуальної власності та (або) майнові права інтелектуальної власності, зміст яких щодо певних об'єктів права інтелектуальної власності визначається ЦКУ та іншим законом. До об'єктів права інтелектуальної власності, зокрема, належать комерційні таємниці.

При цьому згідно з нормами ЦКУ під комерційною таємницею розуміється інформація, яка є секретною в тому розумінні, що вона в цілому чи в певній формі та сукупності її складових є невідомою та не є легкодоступною для осіб, які звичайно мають справу з видом інформації, до якого вона належить, у зв'язку з цим має комерційну цінність та була предметом адекватних існуючим обставинам заходів щодо збереження її секретності, вжитих особою, яка законно контролює цю інформацію. Комерційною таємницею можуть бути відомості технічного, організаційного, комерційного, виробничого та іншого характеру, за винятком тих, які відповідно до закону не можуть бути віднесені до комерційної таємниці.

У разі якщо комерційна таємниця, яку придбав платник податку на прибуток, відноситься до нематеріальних активів згідно з правилами бухгалтерського обліку, то амортизація таких активів здійснюється відповідно до пп. 138.3.4 ПКУ за умови використання їх у господарській діяльності.

Здійснення товариством на користь компанії-нерезидента виплати компенсації вартості товару - нематеріального активу не підлягає оподаткуванню відповідно до пп. 141.4.2 ПКУ.

Щодо оподаткування ПДВ передачі комерційної таємниці за договором передачу комерційної таємниці за договором слід розглядати як постачання послуг. А згідно з пп. "а" і "б" п. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до ст. 186 ПКУ розташоване на митній території України.

Таким чином, порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання комерційної таємниці безпосередньо залежить від місця їх постачання.

З питання визначення і віднесення зазначених у зверненні послуг до певної категорії послуг, у тому числі перелічених у п. 186.3 ПКУ, ДФС пропонує у індивідуальній податковій консультації звернутись до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

(Індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 01.06.2018 р. N 2436/6/99-99-15-02-02-15/ІПК)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ