Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Про набрання чинності Закону України «Про товариства з обмеженою відповідальністю та додатковою відповідальністю»

Із 17 червня 2018 набув чинності новий Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (надалі - «Закон»), який був прийнятий 6 лютого 2018 року Верховною Радою України був прийнятий у другому читанні. Закон вступив в законну силу через 3 місяці з дня його опублікування в Голосі України N 50 17 березня 2018 року.
Закон вносить численні та ґрунтовні зміни до регулювання діяльності товариств з обмеженою діяльністю та товариств з додатковою відповідальністю, серед них зауважимо про наступні:

1. Кількість учасників у новому законі – необмежена (ст. 4), порівняно із законом «Про господарські товариства», де обмеження було встановлене у кількості до 100 осіб (ст.50 закону України «Про господарські товариства»).

2. Нові поняття: «Корпоративний договір» та «безвідклична довіреність». Так, корпоративний договір встановлює чітке розмежування предмету корпоративного договору від предмету закону і статуту: у корпоративному договорі передбачаються зобов’язання  сторін про реалізацію їх повноважень певним чином, а безпосередньо повноваження сторін можуть бути встановлені в законі і статуті.

Визначено вимоги до договору:

- письмова форма;

- є безвідплатним;

- у разі недотримання таких вимог – договір є нікчемним.

Надається право самостійно визначити строк дії договору (ч. 2 ст. 7).

Гарантією дотримання умов корпоративного договору має стати безвідклична довіреність, передбачена (ст.8 Закону).

3. Ще однією новинкою є договір про створення товариства. Метою цього договору є забезпечення виконання учасниками-засновниками всіх домовленостей досягнутих між ними до моменту створення товариства та його державної реєстрації.

4. Також законодавець зменшив вимоги до змісту статуту. Зокрема, в ст.11 Закону не передбачається обов’язкове зазначення інформації про розмір статутного капіталу, переліку учасників товариства, з переліку відомостей, що підлягають обов’язковому закріпленню в статуті. Також не передбачено Законом і зазначення місцезнаходження в статуті товариства.

Відсутність зазначеної інформації у тексті статуту полегшує процедуру внесення змін до інформації про статутний капітал, перелік учасників, місцезнаходження товариства, усуває необхідність додаткових дій щодо нотаріального посвідчення, реєстрації змін до статуту товариства, що звичайно, крім організаційних незручностей, було причиною і додаткових витрат часу, який часто має вирішальне значення для інвесторів та суб’єктів господарювання.

5. Внесок учасника до статутного капіталу товариства у негрошовій формі повинен мати грошову оцінку, яка затверджується одностайним рішенням загальних зборів за участю всіх його учасників.

6. Кожен учасник матиме повністю передавати свій внесок протягом 6-ти місяців з дня державної реєстрації товариства (ст. 14), тобто строк зменшено на пів року.

7. Процедура виходу учасника товариства описується в ст. 24. Відповідно до Закону учасник, частка якого в статутному капіталі менше 50 %, може вийти зі складу товариства в будь – який час без згоди на те інших учасників, а учасник із часткою 50 % та більше – лише за згодою інших учасників товариства.

8. Новою є норма про заочне голосування учасника (ст. 35). Учасник товариства може взяти участь у загальних зборах учасників шляхом надання свого волевиявлення щодо голосування з питань порядку денного у письмовій формі (заочне голосування). Справжність підпису учасника товариства на такому документі засвідчується нотаріально.

Таким чином учасник власноруч може висловити свою волю з усіх поставлених питань.

9. За новим Законом, як і за Законом України «Про господарські товариства», вищим органом товариства залишаються загальні збори учасників. Передбачається можливість створення наглядової ради.

Товариствам надається 1 рік часу для приведення положень їх статуту у відповідність до нового закону №2275. До того ж товариства звільняються від сплати адміністративного збору за реєстрацію вказаних змін до статуту. Проте, у разі недотримання товариством цього строку статут товариства не втрачає чинності, але діє у частині, що відповідає законодавству станом на 17.06.2018 року.

(Закон України від 6 лютого 2018 року N 2275-VIII «Про товариства з обмеженою відповідальністю та додатковою відповідальністю»)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ