Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо складання розрахунку коригування в разі переведення боргу за отриманим авансом на нового боржника

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації від 16.11.2017 р. N 2643/6/99-99-15-03-02-15/ІПК надала роз’яснення щодо податкових наслідків з ПДВ та з податку на прибуток при укладенні договору про переведення постачальником товару (боржником) боргу за отриманим авансом на нового боржника з метою повернення авансового платежу покупцю або відвантаження товару.

Так, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.

Таким чином, постачальник товару (боржник) на дату отримання від покупця авансових платежів за товар зобов'язаний визначити податкові зобов'язання з ПДВ, скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН.

Операція з переведення боргу від постачальника товару (боржника) на нового боржника не є об'єктом оподаткування ПДВ.

Враховуючи те, що після переведення боргу постачальником (боржником) на нового боржника повернення авансового платежу таким постачальником покупцю товару не здійснюється, то законодавчі підстави для складання розрахунку коригування до податкової накладної на зменшення податкових зобов'язань з ПДВ у постачальника (боржника) відсутні, оскільки не виникає жодної з обставин, зазначених у пункті 192.1 ПКУ.

Щодо податкових наслідків з оподаткування податком на прибуток, то положеннями ПКУ не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці по операціях за договором переведення боргу. Такі операції відображаються за правилами бухгалтерського обліку під час формування фінансового результату до оподаткування.

(Індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 16.11.2017 р. N 2643/6/99-99-15-03-02-15/ІПК «Про податок на додану вартість»)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ