Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо порядку складання податкових накладних та розрахунків коригування до них

Головне управління ДФС у Херсонській області в індивідуальній податковій консультації від 16.11.2017 р. N 2628/ІПК/21-22-12-01 розглянула окремі моменти складання податкових накладних та розрахунків коригування до них і звернула увагу на наступні моменти:

1. Щодо зміни номенклатури товару

Якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (відповідно до п. 192.1 ПКУ).

У разі зміни номенклатури товарів/послуг у розрахунку коригування у графі 7 "Зміна кількості, об'єму, обсягу (-) (+)" в одному рядку зі знаком "-" зазначають номенклатуру товару/послуги, яка підлягає зміні, а в другому рядку вказують зі знаком "+" змінену номенклатуру товару/послуги.

Відповідно до форми розрахунку коригування у графі 1 розділу Б розрахунку коригування зазначається номер рядка податкової накладної, що коригується.

Оскільки відбувається зміна номенклатури товару/послуги, зазначеної в конкретному рядку податкової накладної, то графа 1 "N з/п рядка податкової накладної, що коригується" розрахунку коригування заповнюється двічі по кожному з рядків, які змінюють номенклатуру, та відповідає графі 1 "N з/п" рядка податкової накладної, що коригується".

2. Щодо виписування різних податкових накладних за різними договорами

Обов'язковий реквізит "Номенклатура товарів/послуг продавця" має відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжується постачання таких товарів/послуг.

Отже, реквізит "Номенклатура товарів/послуг продавця", який віднесено до складу обов'язкових, має відповідати формулюванню у первинних документах та не повинен містити інших даних, зокрема щодо виду та номера цивільно-правового договору.

3. Щодо виписки розрахунку коригування до податкової накладної на суму передоплати

Якщо продавцем - платником ПДВ на дату отримання попередньої (авансової) оплати за одним договором (далі - перший договір) та на дату поставки товарів за іншим договором (далі - другий договір) були визначені податкові зобов'язання з ПДВ та складені і зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) відповідні податкові накладні, то при зарахуванні попередньої оплати, отриманої по першому договору, в погашення заборгованості за поставлені товари по другому договору продавець - платник ПДВ має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання попередньої (авансової) оплати за першим договором.

Складання такого розрахунку коригування здійснюється на дату підписання документа, на підставі якого кошти, отримані за першим договором, будуть зараховані в рахунок погашення заборгованості за поставлені товари/послуги за другим договором.

При цьому у графі 2 "Причина коригування" такого розрахунку коригування зазначається "Залік попередньої оплати в рахунок оплати поставлених товарів/послуг за іншим договором N від ".

(Індивідуальна податкова консультація Головного управління ДФС у Херсонській області від 16.11.2017 р. N 2628/ІПК/21-22-12-01 «Про порядок складання податкових накладних та розрахунків коригування до них»)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ