Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Про порядок застосування штрафних санкцій при консолідованій сплаті податку на прибуток

Штрафні санкції, що накладаються органом державної податкової служби, зокрема за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності з податку на прибуток, а також несвоєчасну сплату цього податку, обліковуються у картках особових рахунків філій або головного офісу за фактом порушення.

При консолідованій сплаті податку на прибуток відповідно до підпунктів 17.1.1 та 17.1.7 статті 17 Закону N 2181 застосовувати штрафні санкції необхідно до головного офісу. Інформація про факт порушення передається з інспекції, де на обліку перебуває філія, до податкової інспекції за місцезнаходженням головного офісу, де на підставі отриманої інформації складається акт та виписується податкове повідомлення-рішення.

У випадку застосування штрафної санкції за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності з податку на прибуток (пп. 17.1.1 ст. 17 Закону N 2181) складається єдиний акт, в якому за відповідний звітний період вказуються всі наявні факти порушення в розрізі філій. За цим актом на головний офіс виписується повідомлення-рішення із зазначенням штрафу у сумі, що розраховується як добуток кількості порушень на розмір штрафу за одне порушення.

Під час застосування штрафної санкції, встановленої підпунктом 17.1.7 ст. 17 Закону N 2181, отриману інформацію групують за звітними податковими періодами, в яких виникли непогашені податкові зобов'язання, та за часовими періодами (до 30 календарних днів; від 31 до 90 календарних днів; більше 90 календарних днів), в яких відбувається погашення цих зобов'язань. По кожній з визначених груп складається акт (приклад форми акта додається), в якому в розрізі філій зазначається погашена суми податкового боргу та кількості днів затримки сплати. За кожним актом на головний офіс виписується повідомлення-рішення із зазначенням штрафу у сумі, що розраховується як добуток погашеної суми в цілому по акту (по всім філіям і головному офісу) та відповідної процентної ставки.

При цьому до запровадження автоматичного режиму таке податкове повідомлення-рішення формується в "ручному режимі". Після відправки повідомлення-рішення платнику (головному офісу) до інспекції, де на обліку перебуває філія, передається інформація про застосування штрафної санкції, яка є підставою для зменшення (зняття) умовно розрахованих штрафних санкцій по відповідній філії.

(Лист ДПАУ «Про порядок застосування штрафних санкцій при консолідованій сплаті податку на прибуток» від 19.09.2009 р. N 20375/7/15-0217)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ