Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо оподаткування операцій з отримання кредит-ноти

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації від 15.11.2017 р. N 2618/6/99-99-15-02-02-15/ІПК надала роз’яснення щодо оподаткування податком на прибуток та податком на додану вартість операцій з отримання покупцем-резидентом кредит-ноти у вигляді винагороди у грошовій формі від постачальника нерезидента та кредит-ноти, яка зменшує суму зобов'язання покупця-резидента перед постачальником-нерезидентом за поставлений товар.

Зокрема, ПКУ не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці по операціях отримання кредит-ноти від постачальника-нерезидента. Отже, такі операції відображаються відповідно до правил бухгалтерського обліку.

Щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з виплати продавцем-нерезидентом винагороди у грошовій формі (бонусу) покупцю-резиденту за систематичність поставок фахівці зазначили наступне.

Оскільки грошова винагорода у вигляді бонуса, яка сплачується постачальником продукції покупцеві, зокрема за систематичність закупок, спрямовується на стимулювання збуту продукції, така винагорода визначається як оплата маркетингових послуг.

Таким чином, під час виплати продавцем винагороди в грошовій формі (бонуса) покупцеві за систематичність закупок об’єктом обкладення ПДВ є маркетингові послуги, які надаються покупцем, а винагорода в грошовій формі (бонуси), своєю чергою, є компенсацією вартості таких послуг.

У покупця-резидента під час отримання від продавця-нерезидента винагороди в грошовій формі (бонуса) за систематичність закупок виникають податкові зобов’язання з ПДВ на суму отриманої винагороди (бонуса). Базою обкладення ПДВ, відповідно до п. 188.1 ПКУ, у цьому випадку буде сума отриманої винагороди (сума бонусів).

Щодо податкових наслідків із ПДВ за операцією з отримання покупцем-резидентом від продавця-нерезидента кредит-ноти, яка зменшує суму зобов’язання такого покупця за поставлений (раніше ввезений на митну територію України) товар, фахівці ДФС повідомили наступне.

Оскільки під час увезення товарів на митну територію України податкові зобов’язання з ПДВ формуються на дату подання митної декларації для митного оформлення, а підставою для віднесення сум податку до податкового кредиту є належним чином оформлена митна декларація, яка підтверджує сплату податку, у разі якщо внаслідок отримання кредит-ноти митна вартість увезених товарів не змінюється (зміни до митної декларації не вносяться), податкові наслідки з ПДВ не виникають.

(Індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 15.11.2017 р. N 2618/6/99-99-15-02-02-15/ІПК «Податкова консультація»)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ