Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо порядку коригування суми виручки в зв'язку з поверненням авансу

Головне управління ДФС України у Чернігівській області в індивідуальній податковій консультації від 06.11.2017 р. N 2517/ІПК/25-01-12-02-06 нагадало, що перелік доходів, які не враховуються до складу доходу платників єдиного податку, визначено у пп. 292.11 ПКУ.

Серед них, зокрема, суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцю товару (робіт, послуг) - платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів.

Якщо ж зобов’язання повернути кошти виникло після переходу підприємства на загальну систему оподаткування, ця норма на підприємство не поширюється.

Проте, враховуючи, що зобов'язання повернути кошти виникло після переходу підприємства на загальну систему оподаткування, дія пп. 5 п. 292.11 ПКУ на дане підприємство не розповсюджується.

Щодо податку на прибуток, то перелік податкових різниць, визначених ПКУ є вичерпним (ст. 138, ст. 139, ст. 140 та підрозділ 4 розділу XX). Його положеннями коригування фінансового результату до оподаткування за операцією щодо повернення авансу, отриманого в період перебування платника податків на спрощеній системі оподаткування, не передбачено.

Таким чином, у разі повернення авансів (інших платежів), отриманих в період перебування платника податків на спрощеній системі оподаткування, ПКУ не передбачено проведення будь-яких коригувань в частині зменшення раніше задекларованого податкового зобов’язання платника єдиного податку або фінансового результату до оподаткування платника податку на прибуток.

(Індивідуальна податкова консультація Головного Управління Державної фіскальної служби України у Чернігівській області від 06.11.2017 р. № 2517/ІПК/25-01-12-02-06 «Щодо порядку коригування суми виручки в зв'язку з поверненням авансу»)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ