Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо врахування виплат до зарплати для забезпечення її мінімального розміру

Міністерство соціальної політики України в листі від 21.03.2017 р. N 791/0/101-17/282 висловило свою позицію щодо виплат, які враховуються до зарплати для забезпечення її мінімального розміру.

Так, відповідно до Закону України "Про оплату праці" (далі - Закон) заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Її розмір для працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

Проте, Частиною другою ст. 31 Закону визначений вичерпний перелік виплат, які не враховуються при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру. Це - доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров'я, за роботу в нічний та надурочний час, роз'їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Виплати, які не перелічені в ч. 2 ст. 31 Закону, мають враховуватись до мінімальної заробітної плати. Однак це не стосується виплат соціального характеру, що не є заробітною платою працівника, яку роботодавець виплачує йому за виконану роботу, та які розраховуються згідно з положеннями Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ N 100 від 08.02.95 р.

(Лист Міністерства соціальної політики України від 21.03.2017 р. N 791/0/101-17/282)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ