Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо оподаткування доходу, отриманого у вигляді спадщини

Головним управлінням Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області в індивідуальній податковій консультації від 04.05.2017 р. N 59/ІПК/04-36-13-01-08 звернула увагу на зміни щодо порядку оподаткування доходу, отриманого у вигляді спадщини від члена сім'ї другого ступеня споріднення.

Так, встановлено, що за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об'єкти спадщини, які успадковуються не тільки членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення, але й об'єкти спадщини, що успадковуються членами сім'ї другого ступеня споріднення.

Ця умова виконується завдяки Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини» від 23.02.2017 р. № 1910-VIII, який набрав чинності 25.03.2017 р. і застосовується до доходів, отриманих платником податків у вигляді спадщини/дарунка, починаючи з 01.01.2017 р.

Відповідно до пп. 14.1.263 ПКУ, з урахуванням змін, внесених Законом N 1910, членами сім'ї фізичної особи другого ступеня споріднення для цілей розділу IV "Податок на доходи фізичних осіб" ПКУ вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

Водночас, Законом N 1910 встановлено, що у разі спадкування будь-яких об'єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об'єктів з метою оподаткування не визначається.

В інших випадках отримання доходів у вигляді об'єктів спадщини/дарунків об'єктом оподаткування є оціночна вартість таких об'єктів спадщини/дарунків, визначена згідно із законом (п. 174.8 ПКУ).

(Індивідуальна податкова консультація Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області від 04.05.2017 р. N 59/ІПК/04-36-13-01-08)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ