Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо оподаткування подарунків наданих нерезидентам

Державна фіскальна служба України в листі від 26.04.2017 р. N 9030/6/99-99-13-02-03-15 надала роз’яснення щодо оподаткування подарунку отриманого платником податку - фізичною особою нерезидентом від юридичної особи та зазначила про наступне.

Так, доходи з джерелом їх походження в Україні, що нараховуються (виплачуються, надаються) на користь нерезидентів, оподатковуються за правилами та ставками, визначеними для резидентів (з урахуванням особливостей, визначених деякими нормами розд. IV ПКУ для нерезидентів) (пп. 170.10.1 ПКУ).

А саме, податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку 18 %, визначену в ст. 167 ПКУ (пп. 168.1.1 ПКУ).

Також, податківці в листі нагадали, про обов’язок податкових агентів подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування, у відповідності до пункту 176.2 ПКУ.

Реєстраційний номер облікової картки платника податків (далі - РНОКПП) використовується при виплаті доходів, з яких утримуються податки згідно із законодавством України. Фізична особа зобов'язана подавати інформацію про РНОКПП юридичним особам, що виплачують їм доходи (пп. 70.12.1 ПКУ).

Документи, пов'язані з проведенням операцій, передбачених п. 70.12 ПКУ, які не мають РНОКПП, вважаються оформленими з порушенням вимог законодавства України (п. 70.13 ПКУ).

Таким чином, вартість подарунку, отриманого платником податку - фізичною особою нерезидентом від юридичної особи - резидента, включається до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку - нерезидента та оподатковується податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах. При цьому податковий агент при нарахуванні (виплаті) на користь фізичної особи - нерезидента доходу у вигляді подарунка, у формі N 1ДФ зобов'язаний відобразити РНОКПП.

(Лист Державної фіскальної служби України від 26.04.2017 р. N 9030/6/99-99-13-02-03-15)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ