Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо віднесення послуг за договором поруки до посередницьких, на які нараховується ПДВ

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації від 12.05.2017 р. N 144/ІПК/28-10-01-03-11 надала роз’яснення щодо віднесення послуг за договором поруки до посередницьких, на які нараховується ПДВ.

Так, згідно з п. 186.3 ПКУ до посередницьких послуг належать послуги, які здійснюються від імені та за рахунок іншої особи або від свого імені, але за рахунок іншої особи.

Відповідно до глави 49 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 N 435-IV (далі - ЦКУ) порука є видом забезпечення виконання зобов'язання, що полягає у добровільному взяттю поручителем на себе зобов'язань солідарного боржника, якщо договором поруки не встановлено додаткову відповідальність поручителя.

Відповідно до ст. 553 ЦКУ за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов'язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов'язання боржником. Порукою може забезпечуватися виконання зобов'язання частково або у повному обсязі.

Таким чином, порука не може належати до посередницьких послуг, адже посередницькі послуги (зобов'язання) оформляються відповідно до договору доручення, договору комісії (консигнації), агентського договору і договору довірчого управління.

А оскільки порука не належить до посередницьких послуг, то місце їх надання визначається за правилами п. 186.4 ПКУ. Згідно із зазначеною нормою місцем надання послуг є місце реєстрації постачальника.

(Індивідуальна податкова консультація Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби від 12.05.2017 р. N 144/ІПК/28-10-01-03-11 «Щодо віднесення послуг за договором поруки до посередницьких, на які нараховується ПДВ»)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ