Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо виникнення у платника податку податкових зобов'язань з ПДВ

Головне управління ДФС у Чернігівській області в листі від 21.04.2017 р. N 1493/10/25-01-12-01-09 надала роз’яснення стосовно виникнення у платника податку податкових зобов'язань з податку на додану вартість, у разі коли за експортним контрактом з нерезидентом продукція, що підлягає експорту на умовах FCA згідно Інкотермс 2010, пройшла митне очищення, але не вивезена за межі митного кордону України.

Так, податківці нагадали, що дати поставки та/або переходу права власності мають значення виключно для цілей, що пов'язані з цивільними, господарськими відносинами на підставі укладених між продавцем та покупцем договорів. Ці дати визначаються як на підставі умов конкретного договору, так і норм цивільного, господарського права, а також правил Інкотермс 2010. Проте, вказані джерела не регулюють податкові відносини суб'єкта господарювання, про що зазначається в частині 2 статті 1 Цивільного кодексу України.

Згідно з п. 187.1 ПКУ датою виникнення податкового зобов'язання з ПДВ при експорті товарів є дата оформлення митної декларації, тобто дата завершення процедури митного оформлення експортної операції, яка визначається за фактом проставлення посадовою особою митного органу на всіх аркушах такої декларації відбитку особистої номерної печатки, а в разі електронного декларування - за фактом засвідчення електронним цифровим підписом посадової особи митного органу електронної митної декларації після перетворення її у візуальну форму. Факт вивезення товарів за межі митної території України, які були поміщені у митний режим експорту, підтверджується митною декларацією, а також повідомленням про фактичне вивезення товарів за межі митної території України.

(Лист Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області від 21.04.2017 р. N 1493/10/25-01-12-01-09 «Щодо виникнення у платника податку податкових зобов'язань з податку на додану вартість»)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ