Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо коригування фінансового результату до оподаткування на суми штрафних санкцій та пені

Міністерство фінансів України в листі від 10.04.2017 р. N 11210-09-10/9617 проаналізувало висновки, викладені у листі Державної фіскальної служби України від 03.03.2017 N 4486/6/99-99-15-02-02-15, та повідомило про наступне.

Так, Міністерство фінансів України зазначило, що висновок, викладений у листі ДФС, дозволяє платникам податку на прибуток не збільшувати фінансовий результат до оподаткування, як об'єкт оподаткування з податку на прибуток, на суми штрафних (фінансових) санкцій та пені, нарахованих на користь фізичних осіб (у тому числі фізичних осіб - підприємців) відповідно до цивільного законодавства та цивільно-правових договорів.

Проте відповідно до підпункту 140.5.11 ПКУ, фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму витрат від визнаних штрафів, пені, неустойок, нарахованих відповідно до цивільного законодавства та цивільно-правових договорів на користь осіб, що не є платниками податку (крім фізичних осіб), та на користь платників податку, які оподатковуються за ставкою 0 відсотків відповідно до пункту 44 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ.

Таким чином, платники податку на прибуток підприємств, які нараховують штрафи, пені, неустойки відповідно до цивільного законодавства та цивільно-правових договорів на користь фізичних осіб - підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування, повинні коригувати фінансовий результат до оподаткування відповідно до підпункту 140.5.11 ПКУ.

Також в листі Міністерство фінансів України зобов’язав податківців внести зміни до свого листа та змінити зроблені висновки.

(Лист Міністерства фінансів України від 10.04.2017 р. N 11210-09-10/9617)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ