Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо фінансових операцій з ознаками фіктивності

Національний банк України в листі від 26.05.2017 р. N 25-0008/37888 виклав низку критеріїв для виявлення клієнтів, фінансові операції яких містять ознаки фіктивності. Зокрема, серед них такі:

-          основний вид діяльності - оптова торгівля;

-          період існування клієнта;

-          місцезнаходження;

-          офшорний статус засновника/учасника;

-          зміни в діяльності;

-          невідповідність ресурсів обсягам здійснюваної діяльності;

-          "схемні" розрахунки;

-          "штучне" створення статутного капіталу клієнта;

-          керівник належить до соціально вразливих верств населення або є особою, яка зареєстрована на непідконтрольній Україні території тощо.

З метою попередження, обмеження та/або зниження до прийнятного рівня ризиків легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення, рекомендуємо банкам перевіряти, зокрема, на предмет виявлення клієнтів, фінансові операції яких містять ознаки фіктивності, як існуючих клієнтів, так і нових клієнтів, приділяючи їм особливу увагу на етапі встановлення ділових відносин.

При цьому, наявність у клієнта одного або кількох критеріїв, що містяться у Додатку до цього листа, не означає, що фінансові операції цього клієнта є фіктивними. Але у таких випадках банкам рекомендується провести аналіз діяльності такого клієнта на предмет підтвердження або спростування відповідних підозр. При цьому, клієнт може мати як один критерій, так і декілька взаємопов'язаних між собою критеріїв.

Разом з цим, якщо наявної інформації недостатньо для здійснення аналізу, банки можуть скористатися наданим законодавством правом на подання запиту до іншого банку.
У випадках, якщо банк встановив, що клієнт здійснив фінансові операції, які містять ознаки фіктивності, рекомендуємо банкам встановити такому клієнту неприйнятно високий ризик та використати законодавчо закріплене право відмови в підтриманні ділових відносин (у тому числі шляхом розірвання ділових відносин) або встановленні ділових відносин на підставі статті 10 Закону про запобігання з наданням відповідної інформації до Державної служби фінансового моніторингу України.

(Лист Національного банку України від 26.05.2017 р. N 25-0008/37888 «Про критерії для виявлення клієнтів, фінансові операції яких містять ознаки фіктивності»)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ