Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо співвідношення розмірів тарифних посадових окладів і фактичних окладів

Міністерство соціальної політики України в листі від 17.03.2017 р. N 741/0/101-17/282 розглянуло питання про встановлення посадових окладів з урахуванням кваліфікації працівників, та зазначило про наступне.

З метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин та узгодження інтересів працівників, власників та уповноважених ними органів на підприємствах незалежно від форми власності та господарювання, які використовують найману працю і мають права юридичної особи, укладається колективний договір (ст. 11 КЗпП).

Згідно зі ст. 7 Закону України "Про колективні договори і угоди" колективний договір укладається відповідно до чинного законодавства та прийнятих сторонами зобов'язань. Колективним договором установлюються форми, системи, розміри заробітної плати, в тому числі міжкваліфікаційні (міжпосадові) співвідношення в оплаті праці.

Міжкваліфікаційні (міжпосадові) співвідношення розмірів тарифних ставок (посадових окладів) установлюються в колективному договорі або іншому локальному документі підприємства залежно від складності робіт, організаційно-правового рівня посади, функцій, що виконує підрозділ, у якому працює той чи інший працівник, та інших умов праці.

Фактичний оклад конкретного спеціаліста встановлюється (в межах "вилки") з урахуванням ситуації на ринку праці, особистих якостей і заслуг працівника, його завантаженості та напруженості праці, що не є порушенням трудового законодавства.

Тобто при застосуванні діапазонів ("вилок") окладів провадиться атестація працівника і за результатами атестації встановлюється оклад в межах діапазону по посаді, на якій працівник працює.

В штатному розписі встановлюється фіксований розмір посадового окладу (тарифної ставки).

(Лист Міністерства соціальної політики України від 17.03.2017 р. N 741/0/101-17/282)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ