Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Про здійснення контролю за експортними операціями

Національний банк України в своєму листі від 07.02.2017 р. N 40-0005/9793 надав роз’яснення щодо контролю за строками розрахунків за експорт робіт та послуг в зв’язку з введенням в дію 03 січня 2017 року Закону України від 03 листопада 2016 року N 1724-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо усунення адміністративних бар'єрів для експорту послуг" (надалі - Закон N 1724-VIII), набранням чинності постановою Правління Національного банку України від 30 грудня 2016 року N 419 "Про затвердження Змін до Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями" (надалі - Постанова N 419).

Так, відповідно до законодавства, уповноважені банки під час здійснення валютного контролю за операціями з експорту робіт, послуг мають керуватися нормами чинного законодавства України, враховувати предмет економічних відносин між резидентом та нерезидентом та суть зобов'язань, що виникають із умов укладеного зовнішньоекономічного договору.

Фахівці НБУ в листі звертають увагу на те, що починаючи з дати набрання чинності Законом N 1724-VIII та Постановою N 419 (тобто, з 03.01.2017) на випадки нездійснення банками контролю за дотриманням резидентами установлених законодавством строків розрахунків за операціями з експорту послуг (крім транспортних і страхових), прав інтелектуальної власності, авторських та суміжних прав (включаючи випадки не завершення розрахунків за вказаними експортними операціями) поширюватимуться норми того нормативно-правового акта, який скасовує або пом'якшує відповідальність резидентів.

З огляду на зазначене, банки, починаючи із 03.01.2017 не здійснюють контроль за дотриманням резидентами установлених законодавством строків розрахунків за вищезазначеними операціями, а раніше взяті банком такі операції на контроль підлягають зняттю з контролю. Підставою для такого зняття з контролю є відповідні зміни у законодавстві.

(Лист Національного банку України від 07.02.2017 р. N 40-0005/9793 «Про здійснення контролю за експортними операціями»)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ