Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Про порядок виправлення помилок у звітності по коштах Фонду соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності

Пунктами 5 та 6 Порядку N 123 встановлено, що страхувальник при виявленні помилки, що спричинила появу заборгованості страхувальника перед Фондом, повинен донарахувати та сплатити суму пені, розраховану на суму недоплати. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк. У випадку, якщо існувала заборгованість за Фондом перед страхувальником і сума такої заборгованості перевищувала суму виявленої недоїмки на момент виявлення помилки, пеня на суму недоїмки не стягується.

Згідно з пунктом 10 Порядку N 123 страхувальник при поданні звітності до робочого органу Фонду повинен відобразити помилки минулих кварталів звітного року шляхом коригування показників у відповідних рядках поточного звіту.

Помилки минулих років, що стосуються фінансових показників (про донараховані або нараховані помилково суми страхових внесків, страхові внески, донараховані внаслідок зайво нарахованих раніше сум допомоги тощо), у звітності відображаються в рядку 3.1 таблиці III форми Ф4-ФСС з ТВП.

У випадку виправлення помилок у звітності страхувальником самостійно штраф у розмірі 50 відсотків суми належних до сплати страхових внесків, передбачений ст. 30 Закону N 2240, не накладається. Також не застосовується адміністративний штраф, передбачений статтею 1655 КУпАП.

(Лист Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності «Про порядок виправлення помилок у звітності по коштах Фонду» від 29.07.2009 р. N 01-14-1582)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ