Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо деяких питань складання та реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних

Державна фіскальна служба України в своєму листі від 01.03.2017 р. N 4160/6/99-99-15-03-02-15 надала роз’яснення щодо деяких питань складання та реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Щодо визначення податкових зобов'язань з ПДВ при отриманні помилково перерахованих контрагентом коштів

Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше, зокрема дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню (пункт 187.1 ПКУ).

Таким чином, при отриманні на поточний рахунок коштів, які помилково перераховані контрагентом (не як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню), податкові зобов'язання платником не нараховуються та, відповідно, податкова накладна не складається.

Щодо реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкових накладних, що були складені у 2014 році та не підлягали обов'язковій реєстрації в ЄРПН

Так, правила реєстрації розрахунків коригування до податкових накладних, складених до 01 лютого 2015 року та які не підлягали обов'язковій реєстрації в ЄРПН, встановлено пунктом 4 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 N 1246, згідно з яким такі розрахунки коригування підлягають реєстрації після реєстрації в ЄРПН відповідної податкової накладної.

Для цього постачальник (продавець) товарів (послуг) повинен протягом доби зареєструвати податкову накладну (незалежно від дати її складення з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 ПКУ) та розрахунок коригування до неї (крім розрахунків коригування, що передбачають зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику (продавцю), складених після 01 липня 2015 року до податкових накладних, складених до 01 липня 2015 року на постачання платнику податку, які підлягають реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів/послуг).

Щодо можливості реєстрації платником податку розрахунку коригування на зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг до податкової накладної, складеної на філію такого платника податку, якій на дату складання податкової накладної було делеговано право складання податкових накладних, у разі якщо на дату складання розрахунку коригування до податкової накладної філія втратила таке право.

Так, відповідно до роз’яснень ДФСУ, розрахунок коригування на зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг до податкової накладної, що була складена на філію головного підприємства, якій на дату складання податкової накладної було делеговано право складання податкових накладних, у разі якщо на дату складання такого розрахунку коригування філія втратила таке право, реєструється у ЄРПН головним підприємством (покупцем).

(Лист Державної фіскальної служби України від 01.03.2017 р. N 4160/6/99-99-15-03-02-15)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ