Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо визначення платежів роялті за використання комп'ютерної програми при їх отриманні автором-підприємцем

Державна фіскальна служба України в своєму листі від 22.03.2017 р. N 3946/Г/99-99-15-02-02-14 розглянула питання щодо визначення платежів роялті за використання комп'ютерної програми при їх отриманні автором-підприємцем та зазначила про наступне.

Роялті — це будь-який платіж, отриманий як винагорода за використання або за надання права на використання об’єкта права інтелектуальної власності, а саме, на будь-які літературні твори, твори мистецтва або науки, включаючи комп’ютерні програми, інші записи на носіях інформації тощо (пп. 14.1.225 Податкового кодексу України; ПК).

У разі якщо, платнику надано право на використання програмного забезпечення, і умови використання не обмежені функціональним призначенням такої програми та її відтворення не обмежене кількістю копій, необхідних для такого використання то платіж за його використання підпадає під визначення роялті.

У випадку коли платнику надано право на використання програмного забезпечення і умови використання обмежені функціональним призначенням такої програми та її відтворення обмежене кількістю копій, необхідних для такого використання (використання "кінцевим споживачем"), то платіж за його використання не підпадає під визначення роялті.

При цьому визначення "роялті", наведене в ПКУ, не передбачає таких ознак роялті, як спосіб поширення права на використання об'єктів права інтелектуальної власності (особисто автором або через посередників) та території поширення такого права (в межах країни або за кордоном).

(Лист Державної фіскальної служби України від 22.03.2017 р. N 3946/Г/99-99-15-02-02-14)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ