Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо оподаткування операцій з надання послуг при переході на загальну систему оподаткування

Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві в листі від 18.01.2017 р. N 1018/10/26-15-12-04-18 роз'яснює, що при переході на загальну систему оподаткування зі сплати єдиного податку, звітний (податковий) період починається з першого числа місяця звітного кварталу, в якому платник переходить на загальну систему, і закінчується 31 грудня такого року.

Для обрахунку об'єкта оподаткування податком на прибуток платник податку використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування (п. 44.2 ПКУ). Таким чином, після переходу на загальну систему оподаткування господарські операції платника податків відображаються відповідно до правил бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату до оподаткування з подальшим його коригуванням.

Щодо питання відображення у бухгалтерському обліку доходів та витрат по операціях з надання послуг, оплата за якими отримана платником на загальній системі оподаткування, доцільно звернутись до Міністерства фінансів України.

Якщо у платника ПДВ перша подія (відвантаження товарів, оформлення документа на постачання послуг або зарахування коштів від покупця) відбулася до його реєстрації платником ПДВ, а друга подія відбулася після такої реєстрації платника ПДВ, то податкове зобов'язання з ПДВ за такою операцією не нараховується, за умови, що такий платник не обрав касовий метод визначення податкового зобов'язання.

Якщо ж платником ПДВ застосовується касовий метод визначення податкових зобов'язань, то уразі надходження за фактом оплати поставлених товарів/послуг після його реєстрації платником ПДВ, він зобов'язаний задекларувати податкові зобов'язання з ПДВ та погасити їх у встановленому законодавством порядку

Крім цього, в листі звертається увага, на відповідальність за ненарахування або несплату ПДВ особою, що підлягає обов'язковій реєстрації як платник ПДВ, але не подала до контролюючого органу заяву (п. 183.10 ПКУ).

(Лист Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві від 18.01.2017 р. N 1018/10/26-15-12-04-18 «Щодо оподаткування операцій з надання послуг під час перебування на спрощеній системі оподаткування у разі їх оплати при переході на загальну систему оподаткування»)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ