Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо включення до розрахунку діапазону рентабельності від'ємних показників

Державна фіскальна служба України в листі від 04.01.2017 р. N 27/6/99-99-15-02-02-15 надала роз’яснення щодо включення до розрахунку діапазону рентабельності від'ємних показників під час застосування методів трансфертного ціноутворення.

Так, відповідно до пп. 39.3.2.2 ПКУ в редакції, чинній до 1 січня 2017 року, якщо під час застосування методів трансфертного ціноутворення порівняння ціни або фінансового показника контрольованої операції проводиться з цінами або фінансовими показниками кількох співставних неконтрольованих операцій, використовується діапазон цін (рентабельності).

Показники рентабельності для цілей ст. 39 ПКУ визначаються на підставі даних бухгалтерського обліку та фінансової звітності, відображених за національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку або міжнародними стандартами відповідно до стандартів бухгалтерського обліку та фінансової звітності, що використовуються в Україні, з відповідним коригуванням для забезпечення співставності показників (пп. 39.3.2.6 ПКУ).

Відповідно до положень ст. 39 ПКУ, та з урахуванням рекомендацій Настанов Організації економічного співробітництва та розвитку щодо трансфертного ціноутворення для транснаціональних компаній та податкових служб, фінансові показники, які мають від'ємне значення, можуть використовуватись для розрахунку діапазону рентабельності за умови проведення ретельного дослідження відповідності неконтрольованої операції критеріям зіставності відповідно до пп. 39.2.2.2 ПКУ.

При цьому рішення щодо використання від'ємних фінансових показників приймається індивідуально у кожному окремому випадку проведення функціонального та порівняльного аналізу. Воно має бути обґрунтовано у документації з трансфертного ціноутворення згідно із п. п. "є" - "ж" пп. 39.4.4 ПКУ.

Водночас постановою Кабінету Міністрів України від 04 червня 2015 року N 381 затверджено Порядок розрахунку діапазону цін (рентабельності) та медіани такого діапазону для цілей трансфертного ціноутворення.

(Лист Державної фіскальної служби України від 04.01.2017 р. N 27/6/99-99-15-02-02-15)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ