Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо оплати часу відпусток працівникам, які працюють за сумісництвом, та надання їм допомоги на оздоровлення

Міністерство соціальної політики України в листі від 12.09.2016 р. N 1294/13/84-16 надало роз’яснення щодо оплати часу відпусток працівникам, які працюють за сумісництвом, та надання їм допомоги на оздоровлення.

Щодо визначення розрахункового періоду для обчислення середньої зарплати за час відпустки

Обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічної та інших видів відпусток, яка надається працівникові як на основному робочому місці, так і на робочому місці за сумісництвом (або компенсації за невикористану відпустку) провадиться відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. N 100 (далі - Порядок).

Згідно норм Порядку, розрахунковий період для обчислення середньої заробітної плати за час відпустки залежить не від місяця видання наказу й кількості цих наказів, а від того, у якому саме календарному місяці згідно з наказом працівникові надається відпустка.

Фахівці Мінсоцполітики в листі навели приклад розрахунку: у разі якщо відповідно до наказу працівникові надається щорічна основна відпустка строком на 24 календарні дні з 15 серпня 2016 року, то розрахунковим періодом для обчислення середньої заробітної плати буде серпень 2015 року – липень 2016 року. Якщо ж за одним наказом працівнику надається щорічна відпустка в серпні 2016 року, а за іншим — додаткова відпустка, яка починається у вересні 2016 року, то під час обчислення середньої заробітної плати для оплати щорічної відпустки розрахунковим періодом буде серпень 2015 року – липень 2016 року, а для оплати часу додаткової відпустки — вересень 2015 року – серпень 2016 року.

Щодо ситуації, коли тривалість щорічної та додаткової відпусток на роботі за сумісництвом більше, аніж за основним робочим місцем, на 4 дні.

У цьому випадку працівник може:

- приступити до роботи за основним місцем роботи, а за сумісництвом  продовжувати перебувати у відпустці;

- або приступити до роботи за основним місцем роботи й за сумісництвом і скористатися правом на грошову компенсацію за 4 дні невикористаної відпустки;

- або оформити на роботі за сумісництвом відпустку без збереження заробітної плати за згодою сторін.

Обчислюємо середню зарплату для оплати часу щорічної відпустки й інших видів відпусток за основним місцем роботи та за сумісництвом окремо.

Працівникам, які працюють за сумісництвом, оплата часу додаткових відпусток у зв'язку з навчанням не передбачена.

Тому на період додаткової оплачуваної відпустки у зв'язку з навчанням, що надається за основним місцем роботи, на роботі за сумісництвом слід надавати відпустку без збереження заробітної плати, яка надається в обов'язковому порядку працівнику-суміснику - строком до закінчення відпустки за основним місцем роботи.

Водночас жінка, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, має право перервати таку відпустку й оформити відпустку у зв'язку з навчанням, оскільки відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку може бути використана повністю або частинами. Переривання частково оплачуваної відпустки для догляду за дитиною здійснюється за заявою працівника, наказом власника чи вповноваженого ним органу. Після закінчення відпустки у зв'язку з навчанням працівнику знову може бути надана відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку.

(Лист Міністерства соціальної політики України від 12.09.2016 р. N 1294/13/84-16 «Щодо оплати часу відпусток працівникам, які працюють за сумісництвом, та надання їм допомоги на оздоровлення»)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ