Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо оподаткування дивідендів

Головне управління ДФС у м. Києві у листі від 04.10.2016 р. N 21611/10/26-15-14-06-04-29 щодо оподаткування дивідендів повідомило про наступне.

Підприємство (податковий агент) має нараховувати податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) для доходів у вигляді дивідендів за ставкою, яка діяла на дату прийняття рішення загальними зборами учасників підприємства про виплату дивідендів.

Так, пунктом 167.5 ПКУ встановлено, що ставки податку на пасивні доходи до бази оподаткування встановлюються у таких розмірах:

- 18 відсотків - для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, що виплачуються інститутами спільного інвестування (крім зазначених у пп. 167.5.2 ПКУ) (пп. 167.5.1 ПКУ);

- 5 відсотків - для доходів у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами - платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування) (пп. 167.5.2 ПКУ).

Також фахівці ДФС надали уточнення з приводу застосування ставки ПДФО щодо доходів, нарахованих у вигляді дивідендів, підприємствами, що змінювали статус платника податку. У разі якщо підприємство (податковий агент) нараховує дивіденди фізичній особі, що підтверджено Протоколом зборів і бухгалтерськими даними, у момент перебування на загальній системі оподаткування за поточний період і за минулі періоди (коли воно було платником єдиного податку), має застосовуватись ставка ПДФО у розмірі 5%.

Водночас згідно з Порядком заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженим наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4, доходи фізичних осіб у вигляді дивідендів (крім дивідендів, визначених у підпункті 165.1.18 Податкового кодексу України), відображаються у податковому розрахунку за формою 1ДФ з ознакою доходу «109»

(Лист Головного управління ДФС у м. Києві від 04.10.2016 р. N 21611/10/26-15-14-06-04-29 «Щодо оподаткування дивідендів»)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ