Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо податкових наслідків виплати бонусів дистриб’юторам та видачі товарів в обмін на накопичені бали

Головне управління ДФС у м. Києві у листі від 01.12.2016 р. N 25319/10/26-15-13-01-12 щодо податкових зобов'язань з податку на додану вартість, податку на доходи фізичних осіб, військового збору, а також інших податків, які виникають у підприємства при безкоштовній передачі товарів, а також перерахуванні грошових коштів клієнтам в обмін на накопичені бали повідомила про наступне.

Так, вартість безоплатно отриманих товарів або сума грошових коштів, які надаються в обмін на накопичені бали, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку винятково у випадку, якщо вона має індивідуальний (персональний) характер і обкладається ПДФО і військовим збором.

Якщо одержувачами товарів і грошових коштів є невизначене коло осіб, то сума таких доходів не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Також фахівці ДФС у листі відзначили, що в разі надання фізичною особою - підприємцем копії документа, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності, ПДФО не утримується і військовий збір не стягується.

При наданні продавцем винагороди (бонусу) дистриб'ютору за досягнення відповідних показників та виконання плану продажу, об'єктом оподаткування ПДВ є маркетингові послуги, які надаються дистриб'ютором, а мотиваційні та стимулюючі виплати (премії, бонуси, інші заохочення), в свою чергу, є компенсацією вартості таких послуг.

Дистриб’ютор у разі отримання мотиваційних і стимулюючих виплат (премій, бонусів, інших заохочень) від продавця у зв’язку з досягненням відповідних показників і виконанням плану продажу зобов’язаний визначити податкові зобов’язання з ПДВ виходячи із суми отриманих мотиваційних і стимулюючих виплат (премій, бонусів, інших заохочень), і скласти й зареєструвати в ЄРПН податкову накладну.

У продавця під час виплати мотиваційних виплат (премій, бонусів, інших заохочень) дистриб’ютору, відповідно до п. 198.3 ПКУ, виникає право на формування податкового кредиту (за умови реєстрації в ЄРПН податкової накладної, складеної дистриб’ютором).

(Лист Головного управління ДФС у м. Києві від 01.12.2016 р. N 25319/10/26-15-13-01-12  «Щодо податкових зобов'язань з податку на додану вартість, податку на доходи фізичних осіб, військового збору, а також інших податків, які виникають у підприємства при безкоштовній передачі товарів (бали обмінюються на товар та/або послугу), а також перерахуванні грошових коштів клієнтам в обмін на накопичені бали»)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ